Ubezpieczenie AC Gdynia​

Ubezpieczenie Autocasco, w odróżnieniu od OC, jest dobrowolne. W tym przypadku posiadacz pojazdu sam decyduje, czy chce je wykupić. Wiele osób zastanawia się jednak, czy w ogóle warto podjąć taką inwestycję.

Niektórzy kojarzą Autocasco ze zbędnym i wysokim wydatkiem. Jako agencja ubezpieczeniowa z Gdyni zapewniamy, że oba założenia są błędne. Składka wcale nie musi być bardzo kosztowna – wszystko zależy od rodzaju wybranej polisy. W praktyce często okazuje się ona trafną inwestycją. W myśl powiedzenia, iż wypadki chodzą po ludziach, posiadacz pojazdu może w ten sposób przestrzec się przed kosztami naprawy niezawinionych szkód.

Jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia AC?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Oferty ubezpieczycieli są bardzo zróżnicowane, co oznacza, że możesz dostosować polisę zarówno do swoich oczekiwań, jak i zaplanowanego budżetu.

Niemniej jednak każde ubezpieczenie Autocasco chroni przed skutkami kradzieży oraz uszkodzenia. Co istotne, polisa obejmuje szkody powstałe nie tylko w momencie poruszania się pojazdem, ale i garażowania czy parkowania.

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie Autocasco?

Co do zasady, posiadanie ubezpieczenia AC zawsze jest opłacalne. Polecamy je szczególnie posiadaczom nowych oraz bardzo wartościowych aut, w tym kolekcjonerskich lub zabytkowych. Jeżeli zaś najczęściej parkujesz samochód w strefach niestrzeżonych (np. pod blokiem czy zakładem pracy), również powinieneś pomyśleć o wykupieniu Autocasco. 

Zachęcamy do kontaktu Klientów z Gdyni i okolic, a nasi specjaliści udzielą kompleksowej pomocy w wyborze ubezpieczenia AC.